Usuwanie zapachu mleka z pojazdu

Drukuj
Czyste auto

Usuwanie zapachu rozlanego mleka

- tutaj naprawdę liczy się czas!

 

Zapach rozlanego mleka to jeden z najgorszych zapachów jakie można spotkać w pojeździe.

Rozlane mleko – przecież nic się nie stało…

Po zakupach jak co dzień, pakujemy rzeczy do bagażnika i wracamy do domu. Po przyjeździe dostrzegamy, że zawartość kartonu z mlekiem wylała się częściowo w pojeździe - czy musimy się martwić?

Rozlane mleko w początkowej fazie jest prawie bezwonną substancją, tapicerka w miejscu wylania jest lekko tłusta i wilgotna. Wydawać by się mogło, że nic się nie stało. Nic bardziej mylnego! Mleko już w kilka godzin po wylaniu zaczyna fermentować, a bakterie zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Szybkość tego procesu zależy od temperatury, wilgotności oraz od ilości rozlanego mleka.

W ciepłe dni już na drugi dzień wyczuwamy nieprzyjemną woń w miejscu rozlania mleka, po paru dniach zapach będzie już nie do zniesienia i nie będzie można korzystać z auta.

Rozlane mleko w pojeździe - co zrobić?

Przede wszystkim należy działać natychmiast, nie czekając, aż mleko się popsuje. Jeśli to możliwe należy wyjąć zalany element tapicerki i jak najszybciej uprać. Jeżeli pierzemy element ekstrakcyjnie, należy uprać element dwukrotnie, za każdym razem zmieniając kierunek prania materiału.

Gdy zalana jest wykładzina pojazdu, należy zdemontować potrzebne elementy takie jak fotele, plastikowe osłony progów, itp. by wyjąć zalane elementy z wnętrza pojazdu. Naprawdę jest to konieczne, ponieważ wykładzina podłogi nie jest elementem wodoszczelnym i najprawdopodobniej mleko znajduje się także pod nią – zalewając filcowo-piankowe wygłuszenia karoserii.

Jeżeli zrobimy to nim mleko się popsuje, nie będziemy musieli usuwać zapachu popsutego mleka, który w tym przypadku jest bardzo ciężki do wywabienia. Jeżeli wygłuszenia zostały zalane, należy je wymienić oraz dokładnie wyczyścić karoserie pojazdu.

Nieprzyjemny zapach mleka w pojeździe - jak go usunąć?

Stało się! Gdy w pojeździe z rozlanym mlekiem jest już zapach, mamy dwa wyjścia: prać tapicerkę lub ją wymienić. Rozwiązanie w zasadzie zależy od stanu pojazdu. Najczęściej tapicerkę da się uratować poprzez kompleksowe pranie w specjalnych preparatach chemicznych blokujących rozwój bakterii oraz pomagających usunąć zapach. W przypadku rozlania dużych ilości musimy wymontować tapicerkę by wyprać zalany element z dwóch stron.

Na koniec należy poddać pojazd ozonowaniu, by pozbyć się resztek zapachu oraz zdezynfekować pojazd.

 

Koszt usługi: 250-350 zł

Czas usługi: do ustalenia indywidualnie

 

W naszym serwisie świadczymy pełen zakres usług: demontaż tapicerki pojazdu, pranie pojazdów zalanych mlekiem, ozonowanie wnętrza usuwanie zapachu.  

Saturday the 27th. Affiliate Marketing. Czyste auto
Copyright 2012

©