Opcje przy suszeniu auta

Drukuj
Czyste auto

Opcje przy suszeniu auta

Suszenie samochodu to nie tylko usunięcie wody oraz wilgoci pod dywanikami pojazdu. Jeżeli wykładzina pojazdu została już zdjęta warto zatroszczyć się o inne elementy, które mogły także zostać zalane. Zredukuje to ewentualne przyczyny oraz koszty kolejnych usterek spowodowanych zalaniem.

Opcje przy suszeniu auta:

 

Czyszczenie podszybia pojazdu

Likwidacja bardzo popularnej przyczyny zalania pojazdu. Zanieczyszczenia takie jak liście czy stare ulotki, blokują odpływy wody z podszybia gromadzącej się podczas deszczu. Skutkiem tej sytuacji jest zalanie auta poprzez filtr kabinowy. Aby temu zapobiec należy regularnie czyścić odpływy wody z pojazdu.

czyszczenie podszybia pojazdu


 

Wymiana filtra kabinowego

Jeżeli zalanie pojazdu nastąpiło przez wodę z podszybia, zmoczeniu uległ też przeciwpyłkowy filtr kabinowy, który w tej sytuacji podlega wymianie. W przeciwnym wypadku mokry filtr kabinowy, będzie powodował parowanie szyb oraz znaczne opory w przepływie powietrza, co może być przyczyną awarii wentylatora dmuchawy.   

wymiana zalanego filtra kabinowego


 

Konserwacja instalacji elektrycznej

Zalanie podłogi pojazdu wiąże się także z zalaniem ważnej instalacji elektrycznej pojazdu, która jest układem nerwowym każdego auta. Suszenie podłogi powinno wiązać się również ze sprawdzeniem, czy woda w aucie nie dostała się do sterowników i kości łączących instalację.

Jeżeli tak się stało, należy dokładnie wysuszyć instalacje, złącza i kości oraz odpowiednio je zakonserwować przed korozją.

 

konserwacja instalacji elektrycznej samochodu

 

 

 

 

 

Wednesday the 17th. Affiliate Marketing. Czyste auto
Copyright 2012

©