Pranie tapicerki samochodowej

Drukuj
Czyste auto

W naszym serwisie świadczymy usługi związane z kompleksowym czyszczeniem wnętrz pojazdów oraz przyczep kempingowych. Wszystkie usługi świadczymy z niezbędną dbałością o detale tak, aby Twoje auto po wyjeździe z naszego serwisu było naprawdę czyste, a podróżowanie stało się przyjemnością.


Pranie tapicerki samochodowej:

- zabezpieczenie elementów wrażliwych na wilgoć,

- pranie ekstrakcyjne,

- naniesienie aktywnej piany na tapicerkę,

- dokładne odkurzenie wnętrza pojazdu,

- odplamianie trudnych zabrudzeń,

- płukanie tapicerki i naniesienie środka antyalergicznego,

- czyszczenie i konserwacja elementów plastikowych,

- mycie szyb pojazdu,

- suszenie wnętrza pojazdu,

Karcher puzzi 8/1c

Do pracy wykorzystujemy tylko markowy sprzęt i profesjonalną chemię firmy Karcher, która zapewnia skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń.

pranie kanapy

Tylko pranie ekstrakcyjne tapicerki pozwoli na usunięcie brudu z wnętrza tapicerki.

Pianki i proszki do prania wcierają brud w głąb materiału.

Dzęki nowoczenym metodom prania możemy bez obaw prać, także tapicerkę najnowszych pojazdów wypodażonych w podgrzewanie siedzień, poduszki powietrzne czy dodatkową wentylację. 


 

Pranie tapicerki już od 160zł - pakiet podstawowy- sprawdź!

 


Czyszcznie i pranie tapicerki w zależności od pakietu trwa około 3-5 godzin. Po tym czasie auto jest suszone i gotowe do odbioru! 

Proces kompleksowego czyszczenia i prania tapicerki auta polega na dokładnym odkurzeniu całego auta z zanieczyszczeń w sposób tradycyjny oraz specjalną turbo-szczotką. Zapewnia ona usunięcie zanieczyszczeń takich sierść zwierząt, dużo szybciej i skuteczniej, niż w przypadku tradycyjnej metody.

Tapicerka zostaje pokryta specjalnym środkiem piorącym RM firmy Karcher.  Brud i inne osady zostają rozpuszczone, a następnie podciśnieniowo odessane przez odkurzacz ekstrakcyjny. Sprawia to, że wszystkie zanieczyszczenia są usuwana z tapicerki, a nie wcierane głębiej jak ma to miejsce w przypadku zastosowania 'ręcznych" pianek i proszków.

Po procesie prania następuje dokładne płukanie tkanin środkiem zmiękczającym materiał i zabezpieczającym go przed powtórnym zabrudzeniem. Dodatkowo możemy pokryć tkaninę środkiem antyalergicznym, zabezpieczającym tapicerkę przed roztoczami na okres 6 miesięcy.  

 

Proces prania i czyszczenia tapicerki pojazdu - na czym to polaga ?

1) Odkurzanie pojazdu, wydmuchanie zanieczyszczeń

Podstawowa czynność, dzięki której Państwa auto odzyska swój dawny blask. W tym procesie na samym początku zabezpieczamy rzeczy pozostawione w aucie w specjalnych pojemnikach, by uniemożliwić ich wciągnięcie przez końcówkę odkurzacza.  Auto zostaje odkurzone różnymi końcówkami ssącymi, by pozbyć się róznych zanieczyszczeń stałych, takich jak: piach, pyłki, sierść czy włosy. Po wstępnym odkurzaniu ,korzystając ze sprężonego powietrza, wydumuchujemy zanieczyszczenia z zakamarków. W przypadku ciężkich zabrudzeń wykładzina pojazdu jest szczotkowana mechanicznie za pomocą obrotowych szczotek tak, by pozbyć się zanieczyszczeń z większą skutecznością.

Po właściwym odkurzeniu pojazdu możemy oszacować rodzaj zabudzeń, dobrać odpowiednia chemię i metodę prania tapicerki.

2) Pranie podsufitki pojazdu oraz tapicerowanych słupków bocznych

Pranie podsufitki jest to element, który dostarcza wielu zmartwień w czyszczeniu. Całkowiecie niepotrzebnie. Stosując odpowiednie metody możemy całkowicie bezpiecznie czyścić i prać podsufitkę, bez ryzyka jej odklejenia. Brudna podsufitka to w większości problem kilkuletnich aut. Zabrudzenia na jasnym materiale, oprócz zabrudzeń mechanicznych, związane są z przepływem powietrza z zanieczyszczeniami. Widać to wyraźnie w samochodach z silnikiem diesla, gdzie podsufitka po paru latach eksploatacji posiada dużo smolistych zabrudzeń. Pranie podsufitki zostaje przeprowadzone metodą bonetowania, co pozwala na osiągnięcie dużej skuteczności prania bez ryzyka przemocznia materiału i odklejenia podsufitki. Dajemy na to gwarancję!

3) Pranie foteli oraz kanapy tylnej

pranie tapicerki

W zasadzie jest to kluczowa czynność, gdyż są to najbardzie widoczne elementy wnętrza pojazdu i to na nie zwracamy największą uwagę wsiadając do auta. Zazwyczaj wystepują na nich standardowe zabrudzenia spożywcze takie jak plamy po sokach, kawie, wodzie, jedzeniu. W większości zabrudzenia te nie są zbyt wielkim problemem i bardzo dobrze czyszczą się w procesie prania. W przypaku ciężkich zabrudzeń plam z tłuszczu, olei czy gum do żucia, korzystamy ze specjalistycznych odplamiaczy, które pozwolą na ich usunięcie.

Tapicerka zostaje pokryta specjalnym środkiem rozpuszczającym zabrudzenia oraz zmiękczającym tapicerkę. Po paru minutach, możemy przystapić do procesu prania ekstrakcyjnego. Tapicerka zostaje uprana za pomocą specjalnej maszyny, która po nałożeniu środka piorącego odsysa go wraz z zabudzeniami tapicerki. Dzięki temu procesowi możemy bez przeszkód prać także fotele podgrzewane bez ryzyka ich uszkodzenia.

3) Pranie wykładziny pojazdu

Proces zaczynamy od nałożenia prespraju, który rozpuszcza brud. Następnie, by zwiększyć skuteczność prania, przystępujemy do wcierania środka piorącego za pomocą specjalnych szczotek obrotowych o średniej twardości. Pozwalają one na usunięcie brudu z zakamarów tam, gdzie nie da dotrzeć się końcówką maszyny piorącej. Na sam koniec przystępujemy do odessania brudu za pomocą odkurzacza i płukania materiału.

4) Pranie bagażnika

Pranie podobne do procesu prania wykładziny. W bagażniku występuje zazwyczaj większe natężenie trudnych zabrudzeń, także w tym miejscu warto zastosować odplamiacze specjalistyczne.

5) Pranie boczków pojazdu

Boczki prane są z wykorzystaniem metody bonetowania oraz metody ekstrakcyjnej w zależności od złożoności kształu. Do najczęstszych zabrudzeń boczków należą te pochodzące z naszych rąk. Dlatego przy praniu tych elementów stosujemy odtłuszczacze, które pomogą w usunięciu tych zabrudzeń.

pranie boczków samochodowych

6) Czyszczenie elementów plastikowych

W zależności od pakietu, plastiki czyszczone i konserwowane są za pomocą odpowiednich preparatów chemicznych do pielęgnacji kokpitu. W trudnych zabrudzeniach i czyszczeniu zakamarków z pomocą przychodzi nam myjnia parowa, która za pomocą suchej pary doskonale czyści wszystkie elementy. 

czyszczenie plastików auta

7) Czyszczenie szyb i lusterek 

Szyby i lusterka czyszczone są za pomocą preparatów chemicznych zwiększających ich przejrzystość oraz ryzyko parowania. Na specjalne życzenie możemy zająć się specjalnymi zabrudzeniami takimi jak pozostałości kleju po nalejkach, usuwaniem naklejek rejestracyjnych i reklamowych.

8) Ozonowanie wnętrza pojazdu oraz klimatyzacji 

Zabieg więczący dzieło czyszczania pojazdu. Ozon, bedący naturalnym i bezpiecznym utleniaczem, doskonale dezynfekuje i usuwa nieprzyjemne zapachy. Nie możemy pozwolić na to, by podróż czystym autem zakłócił nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji. Godzinne ozonowanie odgrzybi i zabije wszystkie wirusy, bakterie i pleśnie czające się w wentylacji pojazdu. 

 

SPRAWDŹ NASZE PAKIETY PRANIA TAPICERKI

Thursday the 25th. Affiliate Marketing. Czyste auto
Copyright 2012

©